Wolin - jak tam dojechać, jakie atrakcje wato zobaczyć, godziny

Wolin

Wolin to nieduże miasto leżące na największej w Polsce wyspie - Wyspie Wolin. Miasteczko położone sjest na południowym krańcu wyspy. Prawa miejskie Wolin uzyskał w 1278 r. Wolin nie jest miejscem, które wielu z nas wybiera na wczasy, ale wielu wczasowiczów przejeżdża przez nie udając się na wczasy w okolice miast: Świnoujście czy Międzyzdroje. Warto również jechać przez Wolin do Międzywodzia, gdyż droga jest mniej obciążona niż ta przez Kamień Pomorski i Dziwnów. Wiele osób spędzających urlop w nadmorskich miejscowościach na wyspie Wolin przyjeżdża do Wolina na wycieczki - a jest co zwiedzać.

Jakie atrakcje warto tu zobaczyć?

CENTRUM SŁOWIAN I WIKINGÓW (ul. Recław 37, tel. 605 640 644)

Jest to miejsce, w którym każdy odwiedzający, z pewnością przeniesie się do świata wikingów. Tutaj znajduję się kilkanaście obiektów, które są replikami wczesnowiecznego Wolina. Atrakcja polecana jest szczególnie rodzinom z dziećmi. Warto odwiedzić Centrum w czasie trwania Festiwalu, jest to bardzo ciekawe wydarzenie oraz doświadczenie. 

Godziny otwarcia:

  • kwiecień od 10.00 do 16.00
  • maj - czerwiec od 9.00 do 16.00
  • lipiec – sierpień od 09.00 do 18.00
  • wrzesień – październik od 10.00 do 16.00

MUZEUM REGIONALNE IM. A. KAUBEGO (ul. Zamkowa 24, tel. 91 326 17 63)

Idealne miejsce na poszerzenie swojej wiedzy na temat wyspy Wolin. W Muzeum zlokalizowanych jest kilka sal. W eksponatach tego miejsca można zaobserwować między innymi wystawy ukazujące dzieje i kulturę materialną Wolina, gospodarkę Wolinian, można poznać najstarsze ślady pobytu człowieka na ziemi wolińskiej i wiele innych na prawde ciekawych rzeczy. 

Godziny otwarcia:

  • Sezon letni (od 1 maja do 30 września): wtorek - niedziela od 10.00 do 17.00,
  • Sezon zimowy (od 1 października do 30 kwietnia): wtorek - niedziela od 10.00 do 16.00

WZGÓRZE WISIELCÓW (ul. Do plaży)

Jest to ciekawy rezerwat archeologiczny, który powstał jako wspomnienie po egzekucjach, których dokonywano na przestępcach. Wzgórze to zlokalizowane jest 21 m n.p.m. i jest jednym z najstarszych nekropolii. Górze tej znajduję się tablica informacyjna, która po krótce opisuje to miejsce.

WIATRAK HOLENDERSKI (ul. Jaracza)

Jest to jedna z bardziej znanych atrakcji Wolina, pochodzi ona z 1850 roku, w 2001 roku trafiła do rejestru zabytków. Obecnie jest to młyn przemysłowy, ponieważ jego górna część nie prztrwała do dnia dziesiejszego. Młyn ten był często używany na widokówkach i pocztówkach z Wolina. 

KAMIEŃ RUNICZNY HARALDA SINOZĘBEGO (ul. Zamkowa 24)

Kamień ten powstał w tym miejscu na cześć króla Haralda Sinozębego, który miał panować nad Wolinem, jednak został on pokonany przez swojego syna i miał zakończyć swój żywot w 987 roku, właśnie w tym miejscu. Ciekawostką jest fakt, że król ten całe swoje życie walczył o zjednoczenie - połączenie zjednoczonych sił Danii, Norwegii i południowej Szwecji. Ze względu na to fiński koncern Nokia nazwał technologie łączenia urządzeń elektronicznych, na podczerwień - bluetooth (Sinozęby). Warto wybrać się w to miejsce, jest ciekawa atrakcja, która znacznie może poszerzyć naszą wiedzę historyczną w tym temacie.

Ostatnia aktualizacja - Listopad 2021
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.miedzywodzie.net.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0