Atrakcje Turystyczne

Plaża w Międzywodziu

Plaża w Międzywodziu jest piaszczysta i szeroka ze strzeżonym latem kąpieliskiem morskim - to największa atrakcja turystyczna Międzywodzia. Przy plaży dość wysokie wydmy z lasami sosnowo-świerkowymi, a na wydmie znajduje się kawiarnia z tarasem widokowym. więcej »

Zalew Kamieński

Zalew Kamieński to kolejna atrakcja turystyczna w Międzywodziu. Zalew na Dziwnie, przez Dziwnę łączy się z Zalewem Szczecińskim i Morzem Bałtyckim. Zalew to raj dla wędkarzy, to również doskonałe miejsce do praktykowania różnego rodzaju sportów wodniackich. więcej »

Przystań jachtowa

W Międzywodziu, na Zalewie Kamieńskim, znajduje się przystań jachtowa - cumują tu niewielkie jachty, można wypożyczyć sprzęt pływający. Latem można popłynąć turystycznym stateczkiem w rejs po zalewie. więcej »

ul. Zatoczna, Międzywodzie

Jezioro Martwa Dziwna

Jezioro Martwa Dziwna było niegdyś ujściem rzeki Dziwna do Bałtyku. Kanał ten na przestrzeni lat ulegał naturalnemu wypłycaniu. więcej »

Bałtycki Park Edukacyjny

Bałtycki Park Edukacyjny to doskonałe miejsce dla dzieci. To tutaj mogą zainteresować się fauną i florą naszego morza. Na skwerze znajduje się plac zabaw dla maluchów, ławeczki oraz siłownia zewnętrzna. Wstęp do parku jest darmowy. więcej »

ul. Bałtycka, Międzywodzie

Sporty wodne

Międzywodzie to nie tylko piękna plaża i morze. To również doskonałe miejsce dla fanów różnego rodzaju sportów wodnych. Entuzjaści mogą szlifować swoje umiejętności na morzu lub wybrać się nad Zalew Kamieński, gdzie wody są nieco spokojniejsze. więcej »

Międzywodzie, Zalew Kamieński

Trasy rowerowe

Międzywodzie to ciekawe miejsce nie tylko dla fanów całodniowego plażowania. Również urlopowicze preferujący aktywne spędzanie wolnego czasu znajdą tutaj coś dla siebie. W okolicy przebiega kilka tras rowerowych. Wybierając się na wycieczkę możemy podziwiać piękne, nadmorskie panoramy. więcej »

Nadmorski Szlak Turystyczny E9

Nadmorski Szlak Turystyczny rozpoczyna się w Świnoujściu, a kończy w Żarnowcu i obejmuje większą część wybrzeża. Cała trasa liczy około 380 kilometrów. Nadmorski Szlak Turystyczny jest częścią europejskiego szklaku E9 rozpoczynającego się w Portugalii, a kończącego się w Estonii. więcej »

Woliński Park Narodowy

Będąc w Międzywodziu warto się wybrać do Wolińskiego Parku Narodowego. Znajdują się tu punkty widokowe na Górze Gosań, na Piaskowej Górze, na Kawczej Górze. Prócz tego przystankiem obowiązkowym, zwłaszcza dla dzieci, jest Zagroda Pokazowa Żubrów, gdzie - prócz żubrów - znalazły schronienie potrzebujące pomocy sarny, jelenie, dziki i orły. więcej »

Park Miniatur w Dziwnowie

W Dziwnowie, około 4 kilometrów od Międzywodzia znajduje się Park Miniatur i Kolejek. Na pięknym, zielonym terenie zwiedzający mogą zobaczyć makiety latarni morskich z polskiego wybrzeża oraz mini kolejki. Na miejscu znajduje się również kawiarnia, sklep z pamiątkami oraz plac zabaw dla najmłodszych. więcej »

ul. Marynarki Wojennej 15, Dziwnów

Motylarnia Dziwnów

Motylarnia Dziwnów to miejsce gdzie spotkać można przepiękne egzotyczne motyle.Czynne przez cały tydzień w godzinach 10 - 19 . więcej »

Dziwnów, Marynarki Wojennej, 72-420

Mini Golf Skarb Pirata

Dziwnów, Marynarki Wojennej 13, 72-420

Jazda konna - Stadnina koni "Pod Kogutem"

Wrzosowo Agro-Pensjonat Pod Kogutem - jazda konna nad morzem. Agro-Pensjonat Pod Kogutem oddalony jest od Międzywodzia o około 10 kilometrów, poleca jazdy konne dla dzieci i dorosłych z instruktorem. więcej »

ul. Wrzosowo 44, k/Dziwnówka

Latarnia morska Kikut koło Wisełki

Latarnia morska Kikut położona jest na terenie Wolińskiego Parku Narodowego, koło miejscowości Wisełka. Latarnia nie jest udostępniona do zwiedzania, ale warto ją zobaczyć. więcej »

72-513 Wisełka

Pole Golfowe Kołczewo

A może golf? Niedaleko Międzywodzia, w Kołczewie działa pole golfowe - Amber Baltic Golf Club. Na 66 ha znajdują się 18-dołkowe pole golfowe klasy mistrzowskiej "Amber", 9-dołkowe pole golfowe "Baltic", pole treningowe. więcej »

ul. Bałtycka 13, Kołczewo

Magiczny kompleks rozrywkowy - Oko Iluzji

Ciekawa atrakcja dla fanów iluzji. Kompleks rozrywki Oko Iluzji zlokalizowany jest w Pobierowie, około 18 kilometrów od Międzywodzia. To ciekawe miejsce jest idealne na spędzenie czasu w rodzinnym gronie. Dużo śmiechu gwarantowane. więcej »

ul. Grunwaldzka 35, Pobierowo

Wystawa Miniatur Kolejowych w Rewalu

Wystawa Miniatur Kolejowych w Rewalu. Ciekawa atrakcja turystyczna w okolicy Międzywodzia, szczególnie dla dzieci. Na miejscu makiety kolejowe, modele pojazdów kolejowych, kącik zabaw dla dzieci. więcej »

ul. Dworcowa 21, Rewal

Szlak Latarń Morskich woj. zachodniopomorskiego

Szlak Latarni Morskich prawie przez cały czas wiedzie wybrzeżem. Jedynie między Niechorzem a Kołobrzegiem wchodzi na chwilę w głąb lądu (ok. 10km), przechodząc przez Trzebiatów. więcej »

Dziwnów

Dziwnów jest oddalony od Międzywodzia o ok. 4,5 km w linii prostej na wschód. Biorąc pod uwagę odległości drogowe, to samochodem jest do przejechania ok. 5,5 km, drogą wzdłuż wybrzeża. więcej »

Dziwnów

Dziwnówek

Dziwnówek to wieś położona w województwie zachodniopomorskim w gminie Dziwnów. Wieś znajduje się u nasady Mierzei Dziwnowskiej pomiędzy Morzem Bałtyckim a Zatoką Wrzosowską, będącego północną częścią Zalewu Kamieńskiego. więcej »

Dziwnówek

Świnoujście

Świnoujście - miasto położone na kilkudziesięciu wyspach - to znane uzdrowisko i wczasowisko polskiego wybrzeża. więcej »

Świnoujście

Międzyzdroje

Międzyzdroje to znane uzdrowisko i wczasowisko polskiego wybrzeża. Szerokie, piaszczyste plaże i wspaniały mikroklimat zachęcają do kąpieli morskich oraz słonecznych. więcej »

Kamień Pomorski

Kamień Pomorski to miasto w woj. zachodniopomorskim, położone nad brzegiem Zalewu Kamieńskiego i w odległości 8 kilometrów od wybrzeża Morza Bałtyckiego. więcej »

Kamien pomorski

Wolin

Wolin to nieduże miasto leżące na największej w Polsce wyspie - Wyspie Wolin. Miasteczko położone sjest na południowym krańcu wyspy. Prawa miejskie Wolin uzyskał w 1278 r. więcej »

Pobierowo

Centrum Pobierowa stanowi główna i najdłuższa ulica - Grunwaldzka. Liczne są tu ogródki piwne, bary i restauracje a także sklepy i stoiska uliczne z pamiątkami, konfekcją i bursztynową biżuterią. więcej »

Niechorze

Niechorze może pochwalić się szeroką piaszczystą plażą, na której można spotkać kolorowe rybackie kutry. Z plaży można również dostrzec dominującą nad okolicą latarnię morską zbudowana w 1866 r. więcej »

Niechorze

Rewal

Rewal corocznie przyciąga wielu turystów, oferując im wiele atrakcji turystycznych: szeroką plażę, wspaniały mikroklimat, czystą wodę, place zieleni oraz wiele atrakcji i rozrywek. więcej »

Trzęsacz

Jadąc wzdłuż wybrzeża z Międzywodzia na wschód, dojedziemy do Trzęsacza, oddalonego od Międzywodzia o ok. 24km. więcej »

Historia Międzywodzia

Międzywodzie to nieduża miejscowość położona na wschodnich krańcach Wyspy Wolin, na mierzei między Bałtykiem a Zalewem Kamieńskim. więcej »