Polecane obiekty

Domki BLISKO MORZA TOMASZ Międzywodzie RELAKS - Międzywodzie Marena Wellness & Spa *** Hotel AMBER SUITE

 

Atrakcje w Międzywodziu i okolicy:

Plaża w Międzywodziu - zadbana, piaszczysta i szeroka plaża zachęca do kąpieli morskich i słonecznych.
Przystań jachtowa przy Zatoce Kamieńskiej - w ostatnich latach kompleksowo zmodernizowana i dostosowana do standardów europejskich.
Woliński Park Narodowy - położony na Wyspie Wolin, jeden z najpiękniejszych parków w Polsce.

Zalew Kamieński

Zalew Kamieński

Zalew Kamieński w Zachodniompomorskiem to zalew na Dziwnie w niedalekiej odległości Kamienia Pomorskiego, na południe od Dziwnowa. Zalew ten przez Dziwnę łączy się z Zalewem Szczecińskim i Morzem Bałtyckim. Na zalewie znajduje wyspa Chrząszczewska - trzecia, biorąc pod uwagę wielkość, wyspa w naszym kraju. Zalew wchodzi w skład obszaru Natura 2000 - Zalew Szczeciński i Ujście Odry. Z Dziwnowa, z przystani pasażerskiej można wybrać się na wycieczkę po zalewie jednym ze statków spacerowych.

Zalew to raj dla wędkarzy. Można złapać tu dużo gatunków ryb na przykład łososia, okonia, leszcza, lina bądź szczupaka. Zalew to też doskonałe miejsce do praktykowania różnego rodzaju sportów wodniackich. Można popływać po zalewie kajakiem, rowerem wodnym lub spróbować swych sił w żeglarstwie bądź windsurfingu.

Na zalewie znajduje się wielki kamień narzutowy (obwód aż do dwudziestu metrów) położonym w korycie rzeki Dziwna. Ten "Głaz Królewski" był oznacznikiem w nawigacji, przyczyniając się do zaistnienia nazwy Kamień Pomorski. Zatoka Wrzosowska to północna część Zal. Kamieńskiego, z zatoki tej Dziwna przez cieśninę uchodzi do Morza Bałtyckiego.

Ostatnia aktualizacja - maj 2016r.

Mapa

Oblicz dojazd:

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 674 241, Dziś: 485, Osób online: 6

Kontakt i reklama

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem