Polecane obiekty

Pokoje Gościnne TOMASZ FAMILY HOLIDAY Domki BLISKO MORZA

Atrakcje w Międzywodziu i okolicy:

Plaża w Międzywodziu - zadbana, piaszczysta i szeroka plaża zachęca do kąpieli morskich i słonecznych.
Przystań jachtowa przy Zatoce Kamieńskiej - w ostatnich latach kompleksowo zmodernizowana i dostosowana do standardów europejskich.
Woliński Park Narodowy - położony na Wyspie Wolin, jeden z najpiękniejszych parków w Polsce (Pokazowa Zgroda Żubrów, njawyższy w Polsce klif - 93 m)

Zalew Kamieński

Zalew Kamieński w Zachodniompomorskiem to zalew na Dziwnie w niedalekiej odległości Kamienia Pomorskiego, na południe od Dziwnowa. Zalew ten przez Dziwnę łączy się z Zalewem Szczecińskim i Morzem Bałtyckim. Na zalewie znajduje wyspa Chrząszczewska - trzecia, biorąc pod uwagę wielkość, wyspa w naszym kraju. Zalew wchodzi w skład obszaru Natura 2000 - Zalew Szczeciński i Ujście Odry. Z Dziwnowa, z przystani pasażerskiej można wybrać się na wycieczkę po zalewie jednym ze statków spacerowych.

Zalew to raj dla wędkarzy. Można złapać tu dużo gatunków ryb na przykład łososia, okonia, leszcza, lina bądź szczupaka. Zalew to też doskonałe miejsce do praktykowania różnego rodzaju sportów wodniackich. Można popływać po zalewie kajakiem, rowerem wodnym lub spróbować swych sił w żeglarstwie bądź windsurfingu.

Na zalewie znajduje się wielki kamień narzutowy (obwód aż do dwudziestu metrów) położonym w korycie rzeki Dziwna. Ten "Głaz Królewski" był oznacznikiem w nawigacji, przyczyniając się do zaistnienia nazwy Kamień Pomorski. Zatoka Wrzosowska to północna część Zal. Kamieńskiego, z zatoki tej Dziwna przez cieśninę uchodzi do Morza Bałtyckiego.

Zobacz panoramę

Zobacz panoramę

Ostatnia aktualizacja - lipiec 2017r.

Mapa

Oblicz dojazd:

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 800 183, Dziś: 511, Osób online: 8

Kontakt i reklama

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem